Евроинс Черно море постигна първа победа в тазгодишните плейофи, побеждавайки трудно Ямбол с 82-73 По този начин отборът на Даниел Димитров поведе с 1-0 победи в серията. Вторият двубой между двата тима е в зала "Диана" в неделя.

Най-резултатен за победителите беше Кори Макинтош с 18 точки, Душан Коцупулос добави 17, а Атила дос Сантош се отличи с 16 и 12 борби за успеха.

Павел Маринов наниза 20 точки, Байрън Сандърс се отличи с 16, а Кирило Скуматов завърши с 14 при поражението на Ямбол.

Мачът започна много силно за тима на Ямбол, който след първите 10 минути водеше с 24-15. До полувремето тимът на Иван Чолаков продължи да мачка съперника и водеше с по 10-12 точки, благодарение силната игра на Павел Маринов, Байрън Сандърс и Иван Марчев. След 20 минути игра ямболии имаха аванс от 9 точки за 43-34.

Второто полувреме се разви по различен начин, като домакините от Евроинс Черно море се мобилизираха и след кош на Атила дос Сантош изравниха резултата за 45-45, по-малко от 5 минути след началото. В следващите минути отборът на Ямбол обаче продължи да поддържа макар и крехка преднина. Станислав Говедаров бе точен от линията на наказателния удар 4 минути преди сирената за 50-46 в полза на гостите. Впоследствие Кори Макинтош изравни по-малко от 2 минути преди сирената за 52-52, а до края на частта "моряците" успяха да обърнат развоя на събитията на терена за 56-54 след 30 минути игра.

Последната четвърт на двубоя обаче принадлежеше изцяло на домакините, които мобилизираха всички свои усилия, увеличавайки преднината си. След силна игра на Макинтош, Коцупулос и Дос Сантош Евроинс Черно море доминираше в последните 10 минути и заслужено спечели с крайното 82-73.