ЦСКА победи Левски с 93:70 (24:13, 20:17, 21:18, 28:22) в дербито на 21-ия кръг от мъжкия шампионат. Пред препълнените трибуни на столичната зала “Универсиада” баскетболистите, водени от треньора Крешимир Башич, диктуваха нещата не терена през целия мач.
Още в първата част на срещата Данчо Бозов, Митко Ангелов и компания започнаха да изнасят лекция по баскетбол на “сините”. На почивка ЦСКА вече водеше с 14 точки – 44:30. В началото на второто полувреме баскетболистите на Левски излязоха преобразени.
Центърът на “сините” Стефан Георгиев – Торо се разигра, но силите му не стигнаха отборът му да спечели частта – 21:18 за ЦСКА. В последната четвърт “червените” доиграваха срещата, а американецът Грег Даниелсон правеше истинско шоу за публиката.
Срещата завърши с негов чадър при опит за стрелба на Торо. Най-резултатен за ЦСКА стана Даниелсон с 26 точки. За Левски най-добър бе Георгиев с 19 точки.
“Горе долу 23 точки е това е разликата между двата отбора. В процеса на мача объркахме някои разигравания но това е нормално. Вече мисля, че сме израснали достатъчно, за да можем да победим Лукойл. Поздравявам Левски за добрата игра. Това е млад и много добре трениран отбор, който може да вземе медал”, заяви мениджърът на “червените” Росен Барчовски.
“ЦСКА бе по-добрият отбор и заслужено победи. Има още много работа докато стигнем тяхното ниво”, лаконичен бе наставникът на “сините” Любомир Минчев.
Състави на двата тима:
Левски: Юлиан Радионов 3, Станислав Славейков 19, Стефан Георгиев 13, Николай Върбанов 4, Веселин Веселинов 9 (Роб Престън 7, Ростислав Диков 3, Златин Георгиев 12, Вукашин Живкович 0)
ЦСКА: Димитър Мираковски 7, Тревор Харви 4, Грег Даниелсен 26, Йордан Бозов 12, Димитър Ангелов 7 (Адриан Пледжър 19, Христо Николов 2, Тиери Зиг 5, Тони Дечев 0, Алвин Джоунс 3, Карлос Чери 8)
съдии - Пламен Симеонов, Илия Ангелов, Младен Субашиев
зрители - 1500
CrazyLevskiFan
на 12.02.2007 в 23:30:41 #32Абе ей 4орбари смешни освен че 30-40 човека ни задържаха преди мача заради разни мизерии други 70 от наште бяха на мача и със мегафона ви провокираха да излезнем отвънка да се разберем и за тва напуснаха залата.Куките отвънка обаче не ни пуснаха след това да се върнем,а и вие не излезнахте отвънка да се разберем щото сте смешни шубета!!!
солскяер
на 11.02.2007 в 21:22:33 #31Привет, Номер 10! За съжаление и аз написах дълъг постинг в отговор и в един момент той изчезна. Побеснях. Накратко ще пиша. Класни чужденци рядко идват унас. Обикновено идват играчи в края на кариерата си, за да припечелят за последно още нещо, или такива със средни възможности, нереализирали се в големите европейски или други състави. Но все пак вдигат нивото на родния баскетбол. Не мисля, че Грег Даниелсън е най-класното попълнение на ЦСКА, по-скоро за мене това е Ейдриан Плейджър. Както в "Лукойл" - Ламонт Джоунс. Прав си, имаме нужда от класен център. Както и "Лукойл". Не подценявам младите в "Левски", познавам лично повечето от тях, но не споделям, че са били равностойни в мача. Просто ЦСКА престана да играе напористо и даде възможност за изява на сините. Безспорно Славейков, Веселинов и сие са таланти, но им трябват още доста такива мачове срещу силни съперници, за да натрупат нужния опит. Жените на ЦСКА имат нужда от добър център и крило, за да бъдат равностойни на европейските тимове. И най-вече ръст. Предполагам видя какво значение има ръста в мача им срещу "Госпич". Хърватките имаха 3-4 високи и поврътливи момичета, които обираха почти всички топки под коша. Такива бяха момичетата на "Левски", които спечелиха на времето купа "Ронкети" - Радмила, Краси Банова, русенката, Силвия.
солскяер
на 11.02.2007 в 21:06:28 #30Привет
Nomer10
на 11.02.2007 в 18:37:10 #29Здравейте njаkoi, солскяер. Досега писах едно дълго дълго мнение за ЦСКА, но то взе та изчезна при опита за публикуване и не се публикува, а не ми се пише пак. С две думи: Чужденците в ЦСКА са силни за България, но в европейските турнири следващата година едва ли ще се прояват. Ако останат в ЦСКА разбира се. Българите в ЦСКА хич ги нямаше и когато се появяваха в игра Левски стопяваше разликата, вероятно става въпрос за контузии. Защитата и на двата отбора беше слаба. ЦСКА имаха ден за стрелба от тройката и това определи как да играят в нападение. Даниелсън имаше голям ден и за мен той е най-сполучливия от чужденците в селекцията. Липсва ви център, който да вкарва.
солскяер
на 11.02.2007 в 17:11:25 #28njаko,привет! Прав си, отборът наистина върви нагоре и нищо чудно още този сезон да станем шампиони. Алвин Джоунс се бори добре под коша. Здрав е физически - един приятел сподели, че Сашо Везенков е препоръчал на треньора на мача в Правец да не пуска Бойчето в игра, защото в съприкосновение с Джоунс можел да си спечели контузия до края на сезона. Французинът набира скорост и дава заявка за титулярно място. Може би затова Мираковски игра с удвоени сили и направи няколко добри пробива, след които бяха реализирани кошове. Според мене и Данчо беше на ниво. Добре игра и Митко. Ако Даниелсън бе вкарал при стрелбата си от тройката в последната минута на мача в Правец, може би изходът от двубоя там би бил друг. В снощния мач обаче бе над всички.
njаkoi
на 11.02.2007 в 15:54:24 #27Солскяер привет, Стана наистина добър мач. Много ми хареса новия гард - Чери. Все още франсето не е влязъл във форма, както и Пиплович. З а него съм чел легенди в нета. Алви Джоунс ми е малко "мъглив" но добре се бори под коша. Като чета какво правят Синиша и Маккантс, а и малката Пантера, мисля че имаме сериозен потенциал.Радвам се изключително за Митко Ангелов, а и Гларуса сериозно напредва.
солскяер
на 11.02.2007 в 15:01:28 #26CSKA|Prodan, сигурно си прав. От мястото, от което гледах мача, може и да не съм видял добре. Но за процентът стрелба от тройката съм сигурен. Всички тук го потвърждават. а го видях и в статистиката от мача. Грег Даниелсън имаше само един пропуск при опитите си за стрелба от зоната на трите точки. Наистина стана хубав мач. Младостта срещу опита. Не мисля, обаче, че младоците от "Левски" в началото на последната четвърт изравниха съотношението на силите. Просто играчите на ЦСКА не бяха вече така напористи. Чиче, да беше писал нещо за мача. Но тя, простотията, ходи по хората, така, че простено ти е.
Nomer10
на 11.02.2007 в 12:27:04 #25С две думи - опитните чужденци в ЦСКА победиха българските младежи на Левски. Невероятен късмет имаха ЦСКА от тройката - всеки шут влизаше, особено на Даниелсон. Българите в ЦСКА Бозов, Ангелов, Николов и Дечев с много много скромен принос. На отбора на Левски явно не му достига опит в игра срещу негри. Но бъдещето е пред тях - отново много силен в нападение Станислав Славейков - въпреки, че е само на 20 години отново правеше каквото си иска в нападение. В защита обаче има много да се желае от него. Много силен мач и на 21 годишния Златин Георгиев. Да не повярва човек, че младока, който до вчера не влизаше в игра, сега прави такиа изпълнения. На брат му - Стефан Георгиев явно му беше трудно срещу по-високите играчи на противника, но без колебание нижеше точка след точка. Престън направи доста хубави изпълнения, но често изпускаше под самия кош. Ростислав Диков на 20 години малко прибързваше, но и за него могат да се кажат хубави думи. Малко по-опитния от него Веселин Веселинов на 23 години, също се представи добре. Николай Върбанов и Юлиан Радионов играха по-малко, но без да се смущават от явно много по-опитния съперник. Второто полувреме беше с лек превес за Левски, без да се броят последните 2 минути и първите една-две. Левски загубиха мача най-вече в първата четвърт, после имаше доиграване. Нямаше как младоците на Левски да прелъжат много по-опитните чужденци на ЦСКА, които на това отгоре имаха невероятен късмет от тройката. Лошо впечатление направи Зиг с изключително грубия си и опасен фал в края на мача. Няколко странни решения на съдиите имаше в края на мача с които подпряха ЦСКА, но не те определиха изхода на двубоя. Общото впечатление - идва силно поколение от Левски, дано успеят да намерят и богат спонсор, за да не се разбягат, а с това и голяма част от силата им. Отбор не се прави толкова лесно и бързо, както мислят повечето хора.
Лозенеца
на 11.02.2007 в 12:24:22 #24тъпа синя свиня
на 11.02.2007 в 00:20:59 #23Бой по сините говеда навсякъде

baraq
на 10.02.2007 в 23:46:53 #22http://clubs.dir.bg/newpost.php?Cat=164&Board=menclub&page=0&view=collapsed&sb=5
kris
на 10.02.2007 в 23:12:22 #21Няколко думи за налагането на млади и перспективни играчи. По принцип е правилно и хубаво нещо. Много романтична е идеята , да постигаш успехи с играчи "собствено производство". Обаче реалностите са малко по-различни. Най-големите отбори , гонещи най-високите цели /със съответните финансови средства/, разчитат почти изцяло на готови състезатели , независимо дали говорим за баскетбол или друг спорт. В редки случаи техни си момчета стигат до първия отбор. Не забелязвам обаче , това да притеснява особено техните фенове. Напротив , отбори като "Реал" , "Барселона" , "Байерн", "Милан" , "Ман Юн" имат най-много привърженици. Така ,че идеята за постигане на успехи със собствени кадри , не е нищо повече от едно красиво утешение , за отборите нямащи възможности /най-вече финансови/ за нещо повече. Да не говорим за НБА , където отборите изобщо нямат школи , но хайде , там системата е съвсем друга. Та нямам нищо против БК "Левски" да развива млади таланти. И най-добрите от тях , когато достигнат нужното ниво , да си ги взимаме в ЦСКА и да печелим титли и медали!
njаkoi
на 10.02.2007 в 22:48:29 #20Един риторичен въпрос. Защо Дуейн Мортън не игра срещу Лукойл...
njаkoi
на 10.02.2007 в 22:45:34 #19Привет приятели, наистина стана мач. За първи път май ЦСКА игра като отбор. С двамата плеймейкъри поддържахме високо , за стандартите у нас, темпо. И играхме комбинативно, като добър европейски отбор. Само прибавете към този отбор Синиша с 18 точки срещу Лукойл и Маккантс с 28 точки срещу Балкан , за да се разбере зза каква селекция става дума. И когато академията ЦСКА заработи, просто ще станем това, което е било марка за Червения отбор - извор на таланти. Във всеки спорт. За самия мач - за мен най-добър бе Чери,просто дава друг дух на отбора...
CSKA|Prodan
на 10.02.2007 в 22:38:21 #18ДПГЦ, Бозов няма вкарана тройка днеска такаче 100% е объркал Гларуса с Чери (Който е с гола глава също) и има 2/2 от тройката. Няма значение кой вкарва важното е да бием
Едд Маккантс направи страхотен мач за Спартак Плевен но за жалост загубихме с 2 точки
Въпреки 28 точки на Маккантс и 27 на Хриси
CSKA_THe_BEST
на 10.02.2007 в 22:06:04 #17хаха ГОВЕДА ко стана ве май се насрахте мноо здраво-същото ви чака и през Април когато ще ви разбием тотално!!!!!!!!!
DPGC
на 10.02.2007 в 21:59:00 #16Или Бозов
CSKA|Prodan
на 10.02.2007 в 21:56:10 #15Бай да уей. Солскяр мисля че си объркал Гларуса с Карлос Чери
M6
на 10.02.2007 в 21:35:31 #14Хе -хе голям бой! Честито на всички лефскари
! Ще спите като къпани!
CSKA|Prodan
на 10.02.2007 в 21:35:19 #13Срещата завърши с негов чадър при опит за стрелба на Торо. Най-резултатен за ЦСКА стана Даниелсон с 26 точки. За Левски най-добър бе Георгиев с 19 точки. Откога Дениелсън е чернокож и носи фланелката на Пледжър?