Отборът на ЦСКА победи Левски за втори път в четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и се класира за полуфиналите, а за "сините" сезонът завърши.

"Червените" надделяха над Левски с 87:79 (28:21, 21:12:, 17:26, 21:20) като гости в зала "Триадица" в София във втория двубой от серията и спечелиха с 2:0 победи.

Снимка 617092

Източник: startphoto.bg

Носителят на Купата на България за 2023 година Левски поведе в началните три минути, но след това отстъпи инициативата и баскетболистите на ЦСКА бяха водещи в резултата до края на мача.

Сребърните медалисти за Купата взеха 7 точки аванс след първите 10 минути игра, а до почивката дръпнаха с 16 точки при 49:33. "Сините" наваксаха част от изоставането си в третата част и се доближиха до 59:66 преди финалния период, но ЦСКА не позволи да се стигне до обрат.

Снимка 617094

Венцислав Петков бе най-резултатен за успеха на "червените" с 20 точки, 3 борби и 3 асистенции, а Таменанг Чо и Андрей Иванов допринесоха с по 16 точки. За Левски Джон Флорвиъс се отчете с 24 точки и 7 борби, а Алън Арнет завърши с 19 точки, 4 борби и 6 асистенции.