Отборът на ЦСКА постигна четвърта поредна победа и общо 13-а за сезона в Националната баскетболна лига за мъже след домакински успех над Спартак (Плевен) със 101:87 (39:23, 18:11, 18:27, 26:26) в среща от 23-ия кръг.

Възпитаниците на Росен Барчовски са на трето място в класирането с баланс 13-8, а плевенчани заемат шеста позиция с 10 победи и 11 поражения.

Повратната точка за ЦСКА

Какво се случи във вторите 10 мача от редовния сезон?

Спартак беше без Станимир Маринов, получил травма по време на лагера на националния отбор, както и без Джасим Флойд, който е с тежка контузия. В игра за пръв път след 10 месеца извън терена се завърна Божидар Аврамов.

"Червените" започнаха силно мача и поведоха с 16 точки разлика след първите 10 минути, а на почивката преднината им достигна 23 при 57:34.

ЦСКА надви Академик (Пловдив) и се изкачи до третото място

"Червените" вече са с баланс 12 победи и 8 загуби

Гостите подобриха играта си в началните седем минути на третата четвърт и намалиха изоставането си на 59:67 след серия от 25:10, която завърши с тройка и наказателен удар на Симеон Илиев. От тук до края на мача домакините от ЦСКА отново направиха преднината си двуцифрена и без проблеми стигнаха до крайния успех.

Таменанг Чо направи силен мач и завърши с "дабъл-дабъл" - 32 точки и 10 борби, Брандън Йънг добави 25 точки и 9 асистенции, Зейн Ноулс се отчете с 14 точки и 8 борби, а Алекс Симеонов вкара 12 точки.

За Спартак най-резултатни бяха Ивко Ивков с 18 точки, Семанджи Хейнс-Джоунс с 16, Николай Стоянов 14, а Цветомир Чернокожев 11.

В следващия кръг на 11 март ЦСКА гостува на Шумен, а Спартак Плевен ще срещне Левски в зала "Триадица".