Отборът на ЦСКА постигна победа при гостуването си на Черно море Тича във Варна в мач от 32-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ). Успехът на гостите с 93:84 дойде след много силна игра в третата част, в който успяха да стопят изоставане от 14 точки от първите два периода.

Домакините от Черно море Тича показаха много мъжка игра, независимо от загубата на срещата. За Черно море Тича Мартин Йорданов завърши с дабъл-дабъл 19 точки и 10 борби. С успехът си ЦСКА е с актив от 20 победи и 9 загуби, докато Черно море Тича има 6 успеха и 23 поражения.

Двата отбора изиграха много интересни първи две части. Гостите започнаха по-добре срещата и поведоха в началото в резултата с 6:2, а малко по-късно и с 11:6. 3 минути и 77 секунди преди края на първата част ЦСКА дръпна с 9 точки при 18:9. Последва много силна игра на отборът на Черно море Тича, който 59 секунди преди края на първия период с тройка на Костадин Лазаров повече за първи път в резултата 22:20.

До края на частта двата отбора си размениха по един кош, но тя бе спечелена от домакините с 24:23. В началото на втората четвърт след три изравнявания на резултата ЦСКА успя да с 4 точки при34:30. Последва страхотна серия от 18 поредни точки за домакините, от които две тройки на Цветомир Куртев и Костадин Лазаров. С тази серия Черно море поведе с 50:36 около 1.36 минути преди почивката. На полувремето момчетата на треньора Кирил Болшаков имаха аванс от 14 точки - 54:40.

След почивката ЦСКА показа доста по-добра игра и за почти три минути и половина игра вкара 14 на 3 точки и намали пасива си до 3 точки - 54:57. 5 минути и 47 секунди преди края на третата част гостите изравниха при 59:59 с кош от наказателен удар на Зейн Ноулс, след което тимът на Росен Барчовски поведе в резултата.

Преди последната част гостите водеха с 9 точки при 75:66. И през последната част домакините продължиха да се борят и не се предаваха. В средата на четвъртия период с тройка на Костадин Лазаров и кош на Михаил Молдов Черно море Тича успя да намали пасива си до 4 точки - 79:83, а малко по късно и до 3 точки - 84:87. Силите на домакините обаче не стигнаха за обрат и ЦСКА спечели двубоя.

Росен Барчовски след поражението от Ямбол: Бяхме трагични в нападение