С тройка на Юлиан Радионов три секунди преди края Левски победи Черно море ИГ (Варна) с 86:83 точки в мач от поредния кръг на мъжкото баскетболно първенство на България.

"Сините" започнаха добре, водеха убедително в резултата, а в 18-та минута водеха с 18 точки - 53:35. Силни 10 минути направи Станислав Славейков, който първата четвърт реализира 15 от общо 25-те, които има за целия мач.

След почивката гостите от Варна се хвърлиха на щурм и постепенно намаляваха пасива си. Домакините помислиха, че предварително са спечелили мача и това за малко можеше да им изиграе лоша шега.

Баскетболистите на Черно море поведоха с 1 точки 3:20 минути преди края с кош на Атанас Радев - 76:75, като до края се играеше кош за кош, имаше много нерви и грешки. 1:30 минути преди края сериозна контузия получи Атанас Радев, който бе изнесен от залата на ръце от своите съотборници.

13 секунди преди края при атака за варненци и резултат 83:82 за Левски, Богдан Боев бе фаулиран, но успя да вкара само първия наказателен удар. Резултатът бе изравнен, но при поредната атака за домакините Радионов донесе победата на своя тим.

Стефан Георгиев 5 минути преди края напусна за пет лични нарушения, като в актива му имаше само 2 точки и 7 борби.

Баскетболистите на Левски заложиха на стрелбата от далечно разстояние като реализираха 11 тройки от 33 опита.

Най-резултатен за победителите бе Станислав Славейков с 25 точки, а Александър Боич се отличи с 29 точки и 9 борби за гостите.

Левски - Черно море ИГ (Варна) - 86:83 (32:24, 23:17, 14:17, 17:25)