Рилски спортист допусна изключително тежко поражение, отстъпвайки със 74:105 (15:34, 15:18, 19:38, 25:15)от Кангурус Мехелен като гост в мач от група Е, от четвъртия кръг от ФИБА Къп. Това е четвърто поредно поражение за българския тим в турнира от началото на сезона.

Така баскетболистите на Людмил Хаджисотиров остават на дъното в класирането, а белгийският тим е с баланс 3-1.

Иначе срещата в Мехелен започна ударно за домакините, които не дадоха на гостите да си поемат дъх и след 10 минути игра вече бяха с аванс от 19 точки. Въпреки равностойната втора част, разликата в полза на белгийците скочи до 22 точки. След паузата ужасът за тима от Самоков продължи, като баскетболистите на Кристоф Михийлс буквално прегазиха съперника си и влязоха в заключителната четвърт с преднина от 51 точки. В нея просто срещата се доиграваше.

За Кангурус Мехелен Йонас Фуртс завърши с 29 точки, 17 добави Домиен Лубри.

Чавдар Костов беше най-резултатен за Рилски спортист с 16 точки, а 15 наниза Еван Бати.