Прийст Лодърдейл направи страхотен дебют за Левски при трудната победа със 73:70 срещу Рилски спортист в Самоков. Двубоят беше от 13-ия кръг на НБЛ.

Пи Ел беше най-резултатен за "сините" с 19 точки, а освен това хвана 7 борби. С една по-малко от него завърши Алън Харпър. С най-точен мерник за домакините, а и в срещата се оказа Владимир Мийович - 22 т. Иван Ликов пък добави 20.

Срещата премина под диктовката на софиянци. Краят на първата част обаче дойде при 19:14 за домакините, които отлично се възползваха с грешките в защита на противника. През втората Левски се стабилизира и започна да гази съперника. Показателно за това беше резултатът на полувремето 40:29.

"Сините" не свалиха от темпото и след половин час игра вече водеха с 57:44. В последната част самоковлии решиха, че е време да си разиграят и бяха много близо до обрат. В последните секунди на срещата резултатът беше 71:70 в полза на гостите. Джейсън Кроу обаче беше фаулиран и безпогрешно наниза двата наказателни удара. В самия край Мийович се опита да вкара от тройката, но не успя.