ЦСКА Интерлоджик се наложи без проблеми с 92:63 над БК Сливен в последния мач от 12-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство.

Може да се каже, че срещата беше без никаква интрига заради слабото представяне на гостите. Единственото равенство в резултата беше в 9-ата минута, когато точките бяха 21:21.

След това "червените" реализираха 20 безответни точки в следващите шест минути, за да направят аванса си 41:21. Този момент предопредели и крайния изход от срещата. След почивката „червените” просто доиграваха двубоя, за да стигнат до напълно закономерната победа.

За домакините най-резултатен бе Георги Давидов, който записа в актива си 24 точки и 8 борби, а Живко Стоянов добави 18 точки. За Сливен Стоян Петков се отчете с 19 точки, а Николай Динев записа 15.

В класирането води Лукойл Академик с 24 точки, пред Левски 21, а съставите на Балкан, ЦСКА, Черно море и Спартак (Пл) имат по 19 точки.

Другите резултати от кръга са както следва: Черно море – Ямбол 91:81, Дунав – Рилски спортист 83:88, Левски – Спартак (Пл) 86:68 и Лукойл Академик – Балкан 96:75.