Шампионките от Дунав 8806 нанесоха тежко поражение със 72:45 (20:7, 16:10, 19:11, 17:17) на временните водачки в класирането Левски в мач от поредния кръг на  Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени.

Пред повече от хиляда души в зала "Дунав" в Русе домакините показаха много вдъхновена игра. Още в началото на мача дунавки успяха да натрупат преднина и след четири минути игра водеха с 12 точки разлика - 14:2, а в края на първата четвърт увеличиха аванса си на 13 точки - 20:7.

До края отборът на Дунав непрекъснато увеличаваше преднината си, за да стигне до 27 точки при финалната сирена.

За отбора на Дунав 8806 с 24 точки се записа Кристина Сантяго, а Шанте Еванс отбеляза 18 точки. От Левски най-резултатна беше Наташа Попович с 22 точки, а Шарел Алън вкара 12 точки.

В друга среща от кръга Монтана 2003 победи гостуващия Нефтохимик 2010 (Бургас) с 81:67 (25:21, 19:14, 25:12, 12:20).  Домакините водеха почти през всичките 40 минути. Единствено във втората четвърт гостенките изравниха - 29:29, 31:31. След 30 минути баскетболистките от Монтана поведоха с 22 точки - 69:47, а след това срещата се доиграваше. Радостина Славова направи "дабъл-дабъл" - 19 точки и 10 борби, а Олена Самбурска отбеляза 15 точки. За гостите най-резултатна беше Борислава Христова с 20 точки. С 18 точки и 20 борби завърши Глория Браун, а Секуина Томас добави 12 точки.

В третия мач Хасково 2012 победи като гост Рилски спортист (Самоков) с 56:49 точки.

Левски запазва първото си място във временното класиране с 33 точки, пред Дунав - 32, Нефтохимик и Монтана - по 31. И четирите отбора са изиграли по 19 мача.