Изключително оспорвано се развиват полуфиналните двубои в Националната баскетболна лига през тази година. Доминиращите през последните години отбори на Лукойл Академик и Левски, които и в редовния сезон имаха убийствена преднина пред останалите, не можаха да си осигурят лесно участие на финала. След изиграването на вчерашните срещи стана ясно, че петите мачове в сериите ще определят финалистите.

Първо Балкан (Ботевград) победи Левски с 92:80 и изравни серията на 2:2 победи. Момчетата на Александър Тодоров започнаха много активно от началния съдийски сигнал и не изпуснаха водачеството до края. В последната четвърт сръбският гард на Левски Марко Маринович получи първо техническо нарушение, а след това и дисквалификация, което предопредели краяния резултат.

Йордан Бозов бе №1 за Балкан в двубоя, завършвайки с 22 точки, 6 борби и 3 асистенции. Владимир Панич добави 20 точки, 7 борби и 3 асистенции, докато Атила Сантош и Станимир Маринов вкараха по 14.

Марко Маринович реализира 26 точки за Левски, след като престоя само 29 минути на терена, преди да бъде дисквалифициран. Друг от сърбите в син екип - Младен Пантич добави 14 точки.

Решителният пети мач ще се играе в София.

В другия полуфинал Рилски спортист (Самоков) победи Лукойл Академик в своята зала „Арена Самоков” с 95:88 и също изравни резултата на 2:2 победи.

Двата отбора си разменяха водачеството през целия мач. В началото на четвъртата част вдъхновената ира на Миркович поведе домакините към успиеха. Той нямаше пропуск при стрелбата и 4:18 мин. преди края Рилски спортист излезе напред 80:78. В оставащото време самоковци демонстрираха по-здрави нерви и концентрация в завършващата фаза на атаките си, като Захариев наниза нова тройка, а Миркович и Калояро бяха точни по два пъти от фала и по този начин гарантираха победата на Рилецо – 95:88.

Бранко Миркович бе над всички в този мач, след като за пореден път демонстрира невероятните си реализаторски умения и наниза 36 точки. Тери Смит вкара 19 точки за победата, а Анджело Калояро също бе на ниво и приключи с „дабъл-дабъл” – 11 точки и 11 борби.

За „студентите” с 27 точки приключи Брендън Хийт, Дерил Уоткинс вкара 19 точки и овладя 13 борби, а Боян Попович и Димитриос Харитопулос вкараха съответно по 16 и 15 точки.