Рилски спортист се наложи над Академик (Пловдив) с 97:76 в трети четвъртфинален плейофен двубой от Националната баскетболна лига. Рилецо не допусна изненадата и затвори серията с 2:1 победа, след като претърпя поражение в първия мач. Тимът от Самоков ще се изправи срещу Черноморец в полуфиналите на НБЛ.

Рилски спортист започна силно, като спечели първата четвърт с 18:15. Минути преди края на втория период Рилецо увеличи разликата си до 8 точки при 36:28, след което водеше с 41:35 на полувремето. Със силна игра в нападение домакините от Самоков поведоха с 15 точка преди финалните десет минути при 72:57. Академик Пловдив не успя да се върне през четвъртата част и така загуби частта с 19:25 и съответно и двубоя със 76:97.

Най-ефективен за Рилски спортист бе Димаджио Уигинс, който се отчете със 17 точки и 11 борби, завършвайки с дабъл-дабъл. Капитанът Чавдар Костов се отчете с 18 пункта, а Деян Карамфилов и Йордан Минчев добавиха по 14.

За Академик Пловдив Тони Гуджино завърши с дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби, а Васил Бачев също се отчете с 15 пункта.