Лидерът в женската Национална Баскетболна Лига Дунав Еконт Експрес постигна важна победа като гост на третия в класирането Монтана с 91:76, предаде basketball.bg. Русенки поеха инициативата след средата на първата четвърт и се оттеглиха на почивката с аванс от 7 точки - 43:36, макар че на няколко пъти повеждаха и с по 10-12 точки.

В началото на третата част гостенките пак стигнаха до преднина от 10 точки, но последва серия от 20:4 за Монтана и така в 28-ата минута домакините обърнаха резултата до 59:53 в своя полза. Все пак лидерът в класирането успя да навакса и изравни, но тройка на Ивелина Вранчева три секунди преди сирената даде аванс на Монтана от 64:61 преди решителната последна четвърт.

Домакините запазиха минимален аванс до 71:70, но след това допуснаха 13 безответни точки за четири минути. За Дунав с 22 точки се отличи Наталия Топалова, а Елена Йоловска добави 18. Най-полезна за Монтана беше Агнеса Дойчинова с 23 точки и 15 борби.

Вторият в класирането Лукойл Нефтохимик се наложи със 77:63 над домакина Миньор (Перник). За гостенките с 19 точки и 8 борби завърши Вера Перостийска. Анна Соколан добави 16 точки, а Татяна Лихтарович допринесе с 14 точки и 16 борби. За домакините Светлана Асенова вкара 20 точки, а Камелия Михалкова добави 15 точки и 11 борби.

В последния мач от кръга Берое победи Славия в Стара Загора с 83:75 като доминира през цялото време. Латаша Байерс отново бе най-добра за тима, воден от стефан Михайлов, като вкара 23 точки и записа 17 борби. Ралица Нанева добави 18 точки и 9 овладени отскочили топки, а Петя Джамбазка вкара 16 точки. За гостенките от София по 25 точки вкараха Радостина Славова и Стефка Николова.