Берое постигна нова победа в Балканската лига по баскетбол. Старозагорци спечелиха като гост на Кожув с 94:85, като това бе десети успех за тима в надпреварата.

С него те се върнаха на върха в класирането. Берое е сигурен участник във финалната четворка на турнира.

Балкан (Ботевград) с драматична загуба за Купата на ФИБА - Европа

"Зелените" отстъпиха при гостуването си на израелския Апоел Холон с 81:85

Българските баскетболисти имаха аванс от 18 точки при 54:36 малко преди почивката, но изиграха слаба трета четвърт. Македонците спечелиха частта с 31:15 и намалиха пасива си на 69:70 преди последните 10 минути.

Отборът на Кожив започна четвъртата четвърт със серия от 6:0 и направи обрат - 75:70. След това Берое отново подобри играта си и след 11 безответни точки взе аванс от 81:75. С тройка на Конър Франкамп старозагорци направиха 92:81 2:09 минути преди края и без проблеми приключиха срещата.

Берое с първа загуба в Балканската лига

Заралии паднаха от албанския Теута

За Берое силен мач изигра Франкамп, който завърши с 38 точки, 6 борби и 4 асистенции. За Кожув се отличи Дивонте Уилямс с 24 пункта.