Балкан победи с 88:85 (32:23, 18:23, 19:18, 19:21) Черно море Тича като гост в мач от 19-ия кръг на НБЛ. Успехът е 13-и за тима от Ботевград, който има и 4 загуби в сметката си. Варненци са с баланс 5-12.

Срещата в зала "Христо Борисов" в морската столица започна силно за гостите, които след 10 минути игра вече имаха преднина от 9 точки пред съперника си. "Моряците" обаче успяха да се върнат в играта във втората част и до почивката намалиха пасива си на 4 точки. След паузата двата отбора бяха равностойни на паркета, като баскетболистите на Балкан успяха да добавят само точка към аванса си преди заключителната четвърт. В нея пък до последните секунди не беше ясно кой ще напусне залата с победа, но тройка на Павлин Иванов и кош на Николай Грозев в последните секунди спасиха гостите от загубата.

Павлин Иванов вкара 25 точки за Балкан, Мануел Суарес се разписа с дабъл-дабъл - 19 точки и 13 борби, а 15 наниза Николай Грозев.

За Черно море Тач Ънру се разписа с 26 точки, а Аверил Ъгба реализира дабъл-дабъл - 20 точки и 12 борби.