Завърналият се в баскетболния елит отбор на ЦСКА постигна първа победа в тазгодишния шампионат. В първа среща от втория кръг "червените" се наложиха трудно като гости срещу Шумен със 70:68 (27:20, 9:23, 20:14, 14:11).

След кош на Алекс Симеонов столичани взеха аванс от 20:13, за да спечелят първата част с 27:20. Домакините хвърлиха всички сили във втората четвърт и първо успяха да изравнят до 34:34, след което поведоха със седем точки на почивката.

Третият период даде началото на обрата, оказал се решителен за крайния изход на мача в Шумен. "Армейците" изоставаха само с точка преди последните 10 минути от срещата. Тройка на Виктор Гергов изведе ЦСКА напред в резултата при 65:62, след което възпитаниците на треньора Росен Барчовски не изпуснаха лидерството в двубоя.

Най-резултатен за победителите стана Алекс Симеонов с 19 точки. Съотборникът му Зейн Ноулс добави още 17 точки.

Самуел Адеунми се отличи със 17 точки за състава на домакините, а Джавонте Елис реализира още 11.

ЦСКА е с една победа и едно поражение до момента, докато Шумен има две загуби през новата кампания.