Монтана 2003 записа девета поредна домакинска победа в женската НБЛ. Тимът бе домакин на последния Берое Стара Загора и успя да спечели с резултат 75-66.

Домакините изиграха силно първо полувреме и натрупаха солиден аванс. След почивката те подцениха съперничките си и резултатът беше почти стопен в последната четвърт.

В края обаче монтанки удържаха успеха, който е общо 11-и от началото на сезона. Те имат и 7 поражения, които им отреждат четвърто място, а заралийки са последни с баланс 2-16.

Най-резултатна за победителките стана Олена Самбурска с 22 точки, а тя направи и 10 асистенции. С дабъл дабъл се отчете и Радостина Славова след 15 точки и 12 борби, а с 13 точки и 6 асистенции приключи Стефка Николова.

За гостите силно игра Зорница Найденова с 28 точки и 6 борби. Добре се справи и Златина Калоферова с дабъл дабъл от 18 и 12, а бившият гард на домакините Ивелина Вранчева приключи с 10 точки, 8 борби, 7 асистенции, но и 6 грешки.

В друг мач от кръга Нефтохимик 2010 победи Рилски спортист като гост с резултат 71:57.

Най-резултатни с по 14 точки за победителките бяха Секуина Томас и Анета Митева. Тяхната съотборничка Глория Браун се включи с "дабъл-дабъл" от 13 точки и 20 борби. За Рилски спортист Наталия Топалова вкара 18 точки и овладя 13 борби, а съотборничката й Стефка Митева добави 15 точки.