Монтана 2003 спечели първия мач  от 1/4-финалните плейофи от първенството на НБЛ при жените срещу Хасково и поведе с 1:0 в серията, в която се играе до 2 победи. В своята зала в Монтана домакините измъкнаха победата само с 2 точки разлика - 83:81. Срещата не бе чак толкова оспорвана, но монтанчанки сами си я усложниха накрая.

След сравнително равностойно начало възпитаничките на треньора Николай Буруков постепенно взеха инициативата и започнаха да увеличават аванса си, който стигна 15 точки в края на третата част.

Само пет минути бяха необходими на гостите в последната четвърт, за да обърнат изхода от мача в своя полза. Момичетата на Елена Станкова записаха впечатляваща серия от 21:2, поведоха с 3 точки и вече се виждаха победителки.

Тогава обаче баскетболстките на Монтана се вдигнаха на щурм и водени от отличната в този мач Олена Самбурска успяха да изковат победата. Украинката вкара невероятните 40 точки, като към тях добави 8 борби, 4 отнети топки и 3 асистенции. Центърът на Монтана Милена Томова завърши мача с 13 т., а черногорката Николина Попович добави 10 т. за успеха на домакините. За гостите от Хасково Уолтия Роул направи впечатляващ дори за мъжете дабъл-дабъл от 33 точки и 24 борби.

Отборът на Монтана даде обаче и една жертва - неприятна контузия в глезена получи в края на първата част Радостина Славова-Нанева.