Младите таланти Христо Захариев и Александър Гогов вече са баскетболисти на мъжкия тим на Левски. Двамата се разбраха с ръководството на "сините" само ден преди да заминат на Европейско първенство за юноши до 18 години, Дивизия А, което започва в петък в Мадрид, съобщава bulgarianbasket.com.
Христо Захариев, който игра в Спартак МВР през изминалия сезон, предпочете предложението на Левски пред офертите на Лукойл Академик и ЦСКА. В тима на "сините" той ще се събере с двамата си братя, които играят в катедския отбор (до 14 години) - близнаците Милен и Тодор Захариеви.
196-сантиметровият Христо Захариев натрупа сериозен опит при мъжете миналия сезон, когато бе сред основните играчи на Спартак МВР. Атакуващият гард е роден през Октомври 1990 година и е смятан за един от най-обещаващите таланти в страната. За средно по 19 минути на игрището, Захариев записваше по 10.42
точки и 4.47 борби на мач.
Както Христо Захариев, така и Александър Гогов идва от баскетболно семейство. 195-сантиметровият Гогов е гард, юноша на Левски и навърши 18 години само преди дни. През миналия сезон той се окичи с бронзовите медали в първенството за тази възраст.
За 28.8 минути средно на мач той бележеше по 8.2 точки и вземаше по 2.6 борби.
С привличането на Захариев и Гогов в мъжкия състав на Левски, ръководството на отбора продължи налагането на млади баскетболисти в тима. Политиката за утвърждаване на таланти вече носи дивиденти на "сините", които могат да се похвалят, че разчитат предимно на играчи "собствено производство".
Млади таланти подсилват Левски
01.08.2007 10:33:40
![Млади таланти подсилват Левски](https://webnews.bg/uploads/images/53/9653/9653/orig.jpg?_=1446791316)
Източник: Интернет
Nomer10
на 01.08.2007 в 10:27:08 #1Христо Тодоров Захариев - ако не бъркам е бил юноша на Славия. Това е добре - освен Левски, още един софийски отбор дава качествени попълнения. Познавах един Тодор Захариев, възможно е да е баща му, играеше в юношите на Левски-Спартак, заедно с Илия Евтимов. Левски може и да стане хит този сезон. Момчетата се пообиграха, добиха опит и самочувствие, които им липсваха миналия сезон. За мен спора за титлата ще е между Левски и Лукойл Академик с вероятен победител Лукойл Академик. Но следващата година ако състава на Левски се запази, Левски ще бъде основен фаворит за титлата.