Селекционерът на националния отбор на България по баскетбол Любомир Минчев сподели мнението си за победата над Босна и Херцеговина в двубой от група "К" от световните квалификации.

"Всички вие потреперихте, а аз доста повиках. Не започнахме добре в защита в първите 5 минути на мача и последните 5-6 минути на втората част играхме доста слабо и получихме 52 точки на полувремето. Това ни беше единият проблем, а другият бе борбата в защита, където ни взеха много борби и получихме доста точки.

Във второто полувреме подобрихме защитата, като вкарах играчи, които вдигнаха агресията и смятам, че успяхме. В голяма част от второто полувреме играхме по-добре в защита. Те доста добре се бяха готвили и имаха предимство в това отношение. Ние сме почти в същия състав и са могли и да гледат и да се подготвят, докато ние не знахме какво ни готвят.

Смятам, че като нападение и точки бяхме добре, но това което не ми хареса са грешките. Направихме повече от обикновено и то в момент, в които водехме, а също и в последните 3-4 минути допуснахме елементарни грешки, което можеше да доведе и до обрат", коментира селекционерът на България пред БНТ.

България победи Босна и Херцеговина и запази шансове за класиране на Мондиал 2019

Божидар Аврамов бе най-резултатен за "лъвовете"