Лукойл Академик записа малко очаквана и доста драматична загуба от състава на Академик Бултекс 99 (Пловдив) в дербито на НБЛ.

"Студентите" отстъпиха със 72:74 (11:23, 20:10, 21:17, 22:22).

Гостите започнаха силно и поведоха с 10:4, като спечелиха първата част с 23:11. Във втория период ролите бяха разменени и пловдивчани наваксаха голяма част от изоставането си след силна серия от 12:4 точки.

Почивката дойде при резултат 33:31 в полза на Лукойл Академик, а в третата четвърт Академик Бултекс 99 започна да играе още по-силно и лидерството в резултата постоянно се сменяше. Пет минути преди финалната сирена в двубоя домакините направиха серия от 10:0 и увеличиха аванса си на 11 точки.

В последните секунди Лукойл Академик се доближи на една точка от своя противник. След това Шакир Смит беше фаулиран и отбеляза само един наказателен удар. Това даде нов шанс за шампионите, който не бе оползотворен.

Оскар Белфийлд завърши с 21 точки и 9 асистенции за победителите. Неговият съотборник Джордан Семпъл реализира 19 точки, овладя 16 борби и подаде 4 асистенции.

За гостите най-резултатен беше Филип Виденов с 21 точки. Павлин Иванов отбеляза 12 точки.

Това е едва втора загуба за Лукойл Академик в първенството. Шампионите имат актив от 16 точки на първо място в класирането, докато Академик Бултекс е на третата позиция.