Тимът на Лукойл Академик победи Левски с 93:64 в двубой от НБЛ. Шампионите бяха пределно мобилизиране за срещата и логично стигнаха до успеха. С успеха Лукойл се утвърди на първото място с 11 победи от 12 мача.

Първата част започна равностойно, като след 6:31 минути резултатът бе 93:64 в полза на домакините. Все пак до края на периода играчите на Любо Минчев дръпнаха с 9 точки - 27:18.

През втората част Левски се опита да се противопостави на значително по-скъпата селекция на "студентите". Въпреки това разликата нарастна и на полувремето резултатът бе 51:37.

Третата част мина под диктовката на Лукойл и шампионите на практика решиха двубоя. През последната част преднината на Академик бе 25 точки - 76:51.

През последния период срещата се доигра и играчите на Любо Минчев ликуваха.

Най-резултатни за Лукойл Академик бяха Веселин Веселинов с 21 точки, Владимир Мийович с 20, Тодор Стойков с 12 и Ристе Стефанов с 10.

За Левски с 26 точки и 7 борби завърши Стефан Георгиев, а с 13 се отличи Маркъс Хол.

Лукойл Академик – Левски   93:64
(27:18, 24:19, 26:14, 16:13)

Лукойл Академик: Стойков 12, Стефанов 10, Веселинов 21, Банев 7, Ейкинс 7 (Голдуайър 6, Ангелов 7, Мийович 20, Николов 3, Филипов)

Левски:  Ст. Георгиев 26, Зл.Георгиев 4, Мортън 4, Слвейков 6, Хол 13 (Великов 8, Зафиров 3, Иванов, Бабалиевски, Александров)