Шампионът Лукойл Академик е на път да защити титлата в българския шампионат, след като спечели като домакин първия мач от финалната серия срещу Евроинс Черно море с 92-83. Така тимът на Георги Младенов вече води с 1-0 успеха, като следващия двубой е утре от 18,00 часа отново в Правец.

Най-резултатен за победителите беше Ристе Стефанов с 28 точки и 8 борби, като македонският национал отбеляза 8 тройки в двубоя. Капитанът Тодор Стойков наниза 16 точки, Уили Дийн добави 15, а Тенчо Банев се отличи с "дабъл-дабъл" с 13 точки и 11 борби.

Атила Дос Сантош отбеляза 17 точки, а Кори Макинтош и александър Янев добавиха по 14 при поражението на "моряците".

Двубоят започна много силно за шампионите, които поведоха със серия от 13-0, водени от Ристе Стефанов и центъра Тенчо Банев. Впоследствие тимът на Евроинс Черно море отвърна с 8 безответни точки. До края на първата четвърт "студентите" играеха по-разнообразно, докато гостите от Варна залагаха предимно на стрелба от далечно разстояние, при това невинаги успешно. Много добро включване за състава от морската столица направи младокът Александър Янев, който държеше отбора си в мача. Независимо от това с добри отигравания на Тодор Стойков, Ристе Стефанов и Тенчо Банев Лукойл водеше след 10 минути игра за 25-16.

Във втората част варненци успяха да скъсят преднината на съперника към края на полувремето. Със силно представяне за Лукойл се отличи Христо Николов-Гларуса който отбеляза тройка, 6 минути преди края за 43-32, но впоследствие точната стрелба на Бойович и Коцупулос върнаха "моряците" в мача за 45-41, 50 секунди до сирената. В оставащото време обаче тимът на Даниел Димитров пропусна възможността да намали още дефицита и в крайна сметка на почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 46-41 в полза на Лукойл Академик.

Третата част премина под пълната доминация на домакините, които дръпнаха със 17 точки за 75-58 преди старта на последната четвърт. В нея Евроинс Черно море перманентно изоставаше с 12-13 точки, но серия от 7-0 при 81-64 в полза на Лукойл промени ситуацията на терена. Добри изяви на Лиймайър Голдуайър и осмата тройка на Ристе Стефанов в двубоя доведе резултата до 88-75 в полза на "студентите", 03:45 минути преди края на срещата. Когато вече всичко изглеждаше решено, две последователни тройки на Александър Янев и Кори Макинтош намалиха изоставането на Черно море само на 5 точки за 83-88. До финалната сирена обаче гостите по никакъв начин не успяха да застрашат преимуществото в резултата на Лукойл Академик и в крайна сметка отборът на Георги Младенов победи с 92-83.