Лукойл Академик за пореден път през този сезон и последните години успя да победи Левски и по този начин да поведе с 1 успех във финалния плейоф у нас. "Студентите" удариха съперника с 81:76. Тази преднина заблуждава леко обаче, тъй като в почти цялото времетраене на срещата Лукойл водеше с убийствена разлка.

Така "студентите" дръпнаха с 1 победа във финалните срещи. Играе се до 3 успеха от 5 двубоя, така че "сините" имат възможност да се реваншират в следващите двубои.

Най-резултатен за победителите днес беше Тодор Стойков с 18 точки, а Брендън Хийт завърши с 16 точки и 8 асистенции.

Арън Харпър наниза 31 точки за "сините", а Доналд Коул и Златин Георгиев приключиха съответно с по 15 и 13.

Мачът започна с лек превес за момчетата на Тити Папазов. Те започнаха доста вдъхновено и поведоха с 10:2 точки. Следващите 5 минути обаче бяха повратният момент в срещата. "Сините" не забиха нито една точка, докато съперникът им вкара 15. Така, Лукойл дръпна със 17:10. До края на първата част разликата стана още по-убийствена - 26:12.

Втората част се разви в темпото, в което завърши и първата. Лукойл продължи да доминира и докара разликата до 37:13 точки. Едва след това във втората половинна на частта, Левски увеличи темпото и започна да играе. В крайна сметка обаче, двата тима се оттеглиха на почивка при 50:28.

Третата част бе най-равностойната. В нея Левски започна методично да сваля разликата. В крайна сметка, играчите на Тити Папазов успяха да спечелят частта, но пасивът им остана голям - 19 точки.

В последната част стана и най-интересно. Играчите на Левски се хвърлиха да правят чудото и бяха близо до него. С много силна игра на Харпър и Стефан Георгиев те стигнаха до 5 точки разлика - 81:76, като точно при такава разлика приключи и двубоят.