Отборът на Лукойл Академик е новият шампион на България. "Студентите" спечелиха девета поредна титла в родния шампионат, след като победиха в трети пореден двубой отбора на Левски. Тази вечер в зала "Универсиада" "студентите" се разправиха с тима на Тити Папазов с 88:73.

Най-резултатен за "студентите" беше Девин Грийн с 20 точки, Брендън Хийт добави 18, а Тодор Стойков и Травис Питърсън приключиха съответно с по 16 и 12 точки.

За Левски Арън Харпър наниза 24, Стефан Георгиев се отчете с "дабъл-дабъл" - 13 точки и 12 борби, а Доналд Коул завърши с 12 точки.

Днешният двубой в голямата си част бе изключително равностоен, като водачеството често се сменяше. В първите минути момчетата на Тити Папазов започнаха по-добре. Те дори поведоха с 12:8 в един момент от двубоя. С течение на срещата те вдигнаха още темпото и дори успяха да постигнат преднина от 5 точки - 24:19. Буквално със сирената за край на първата четвъртина Девин Грийн заби кош и намали до 24:21 в полза на "сините".

Втората част бе много по-силна за тима на Академик и "студентите" постепенно дръпнаха с в резултата. В края на частта те се оттеглиха при 41:37.

Третата част бе може би най-силна за гостите от Правец. Те бавно и методично увеличаваха преднината си. Така тя набъбна първо на 7 точки (50:43), а после и на 12 - 59:47. До края обаче домакините, подкрепяни мощно от феновете си, се взеха в ръце и намалиха до 55:63 10 минути преди края на срещата.

Четвъртата част бе доста слаба за тима на Тити Папазов, който направи всичко по силите си да се добере до победата, но след много грешки в крайна сметка "сините" се срутиха. В крайна сметка срещата завърши при 15 точки разлика - 88:73.