Носителките на Купата на България Лукойл Нефтохимик надиграха Дунав Еконт със 72:60 точки и на практика си осигуриха първото място в редовния сезон, два кръга преди неговия край.

Двата състава размениха по две победи, но балансът на бургазлийки е по-добър, което им гарантира и предимство по отношение на домакинствата в плейофите през месец май.

До почивката гостенките от Русе представиха агресивна защита и с рационална игра в нападение се оттеглиха с аванс от 4 точки на почивката - 35:31. В двете части Дунав реализира шест тройки срещу три на домакините.

През второто полувреме наставникът на Лукойл Нефтохимик Петко Маринов предприе рокади в своя състав, които доведоха до желаната промяна. Влизането на американката Скот и четири нейни "тройки" обърнаха мача, за да се стигне в края до 72:60.

След двубоя Петко Маринов заяви, че мотивацията в тази среща, след победата на Дунав за купата, е била трудна. Дунав изненадал с агресивна защита, но наставникът на победителките запазил своите силни козове за предстоящите срещи от финалната плейофна серия.