Лукойл Нефтохимик намали на 1-2 победи във финалната серия за титлата срещу Дунав Еконт. Момичетата на Петко Маринов надвиха 61:52 (17:20, 10:12, 17:8, 17:12) съперничките си в своята зала "Бойчо Брънзов".

Четвъртият двубой е утре. Играе се до 3 успеха в 5 срещи.

В края на мача пострада центърът на бургазлийки Наталия Топалова. Нейният нос бе неволно разкървавен от Светла Асенова от Дунав при борба под коша.

Мачът тръгна зле за домакините, защото русенки дръпнаха 12:4. Първата част завърши 20:17 за гостенките, на полувремето те имаха аванс от 5 точки - 32:7. В третата четвърт обаче Лукойл нанесе своя удар със 17:8. 4 минути и 8 секунди преди края авансът на бургазлийки бе две точки - 51:49, но последва серия без ответен кош за тима на Маринов - 57:49 минута и шест секунди преди сирената.