Баскетболистите на Лукойл Академик записаха пета поредна победа във VIVACOM НБЛ. "Студентите" нанесоха насред Плевен четвърто поражение на Спартак с 91:83, предаде basketball.bg

Гостите започнаха по-уверено мача и бързо натрупаха аванс, който на моменти стигаше до 19 точки. В последната четвърт обаче възпитаниците на Дарин Великов се вдигнаха на щурм и застигнаха шампиона, като дори поведоха, макар и само с точка - 71:71.

Добри изяви на капитана Тодор Стойков и на Христо Николов обаче доведоха победата в края за Лукойл Академик. За тима на Георги Младенов най-резултатни бяха Айзък Уелс с 22 точки и Уолкър Ръсел с 21.

За домакините отново американци бяха най-полезни - Джоузеф Кенърли вкара 26 точки и хвана 10 отскочили от таблата топки, а Роб Престън завърши с 19. В мача не играха контузеният Хрисимир Димитров, както и болният Илия Станков.