Шампионът Лукойл Академик победи Спартак (Плевен) с категоричното със 101-79 в мач от XIX кръг на НБЛ, запазвайки лидерската си позиция в шампионата. Успехът не дойде лесно за момчетата на Петко Маринов, които имаха известни затруднения през първото полувреме. Втората половина на срещата обаче бе изцяло за домакините, които прекършиха съперника и в началото на последната четвърт вече водеха с 20 точки за 80-60.

Ристе Стефанов бе най-резултатен за Лукойл Академик с 24 точки, Христо николов добави 20, а Уили Дийн се отличи с 19 за успеха.

Илия Станков и Александър Дяковски отбелязаха по 16 точки при поражението на Спартак.

Първата четвърт вървеше равностойно, като 4 минути преди нейния край Лукойл поведе с 19-17 след кош на центъра Тенчо Банев. Владимир Маринов обаче изведе Спартак напред за 20-19 и до края на частта мачът продължи да върви кош за кош. Въпреки всичко домакините стигнаха до минимален аванс след 10 минути игра за 27-25.

Във втората четвърт развоя на събитията следваше подобен ход, като 3 минути преди края на полувремето шампионите имаха аванс от само 2 точки за 37-35. Малко по-късно обаче тимът на Дарин Великов излезе напред за 43-40 след кош на гарда Цветомир Острев. Впоследствие 9 секунди преди края Спартак вече водеше с 46-44 след два успешни наказателни удари на Илия Станков, но с тройка в последната секунда отново Уили Дийн фиксира резултат от 47-46 в полза на състава на Петко Маринов на полувремето.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на Лукойл Академик. За по-малко от 10 минути възпитаниците на Петко Маринов прегазиха съперника и след 30 минути игра вече имаха аванс от 19 точки за 79-60. В последната четвърт съставът на Дарин Великов нямаше сили да се противопостави на подема на "студентите" и вкрайан сметка отстъпи със 79-101.