Лукойл Академик спечели безпроблемно гостуването си на Евроинс Черно море във Варна в мач от 14 кръг на националната баскетболна лига.

Шампионите победиха с 83:74. Срещата започна равностойно, а резултатът се движеше точка за точка. След 8:7 за домакините гостите реализираха 6 безответни точки и поведоха с 13:8 последваха три изравнявания на резултата, последното при 17:17 и в крайна сметка Лукойл взе първата част с 23:18 През първата четвърт дебют за Евроинс Черно море направи новопривлеченият състезател Игор Бакович.

В началото на втората част гостите на бързо поведоха със седем точки при при 22:29, а грешките на домакините позволиха на Лукойл да поведе с 13 точки при 40:27 три минути преди края на втората част. До края й гостите надиграха тотално домакините и на почивката имаха аванс от 16 точки - 49:33. Третата четвърт започна равностойно, като гостите успяха да поддържат преднината си над 10 точки.

Минута преди края на частта домакините успяха да намалят пасива си на 10 точки при 53:63, а преди последната част изоставаха с 11 точки. През последната четвърт играчите на Евроинс Черно море се разиграха и минута преди края изоставаха само с 8 точки. Силите им обаче стигнаха до тук и в крайна сметка Лукойл Академик спечели срещата.