Мъжкият баскетболен отбор на Левски победи Черно море Интеркомгруп със 77:65 (17:13, 23:8, 15:21, 23:23) пред близо 400 души в зала "Христо Борисов" във Варна. Решаваща за успеха на "сините" бе втората част, която гостите от София спечелиха с впечатляващата разлика от 15 точки - 23:8. Домакините опитаха да върнат баланса в силите през третата част, която взеха с 21:15. Силите им обаче стигнаха само до равенството в заключителния дял на срещата - 23:23 в четвъртата част.

В друг двубой от 14-ия кръг от баскетболния шампионат Балкан (Ботевград) стигна до седма победа, надделявайки над гостуващия тим на Рилски спортист с 91:87 (21:20, 32:24, 17:24, 21:19). Успехът съвсем не дойде лесно за домакините, които можеха да бъдат наказани за отпускането си. Възпитаниците на треньора Георги Младенов поведоха с 18 точки преднина, след което обаче регистрираха изключително слаба стрелба, което за малко не бе наказано от гостите от Самоков.

Спартак (Плевен) пък стигна до безпроблемна победа срещу съимениците си от Спартак Евроинс с 81:66 (29:18, 25:17, 16:15, 10:16). В мач на бавни обороти домакините си решиха изхода от мача в първите две части. Плевенчани взеха бързо аванс от 12 точки- 44:32 и докрая само доиграваха за крайното 81:66. Около 100 души наблюдаваха срещата.

Людмил Хаджисотиров от гостите бе най-резултатен в срещата с 31 точки, Илия Станков реализира 24 за домакините, 23 за победата пък добави Хрисимир Димитров.