Левски 2014 започна със загуба участието си в новия сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. "Сините" отстъпиха като гост на Апоел (Беер Шева) с 67:100 (16:20, 17:25, 18:25, 16:30).

Младият тим, воден от Димитър Ангелов, отстъпи във всяка една четвърт от мача.

Домакините от Израел доминираха през целия двубой, а на почивката водеха с 45:33. През второто полувреме те увеличиха преднината си и без проблеми стигнаха до крайния успех.

Джон Флорвиоус записа 23 точки за българския тим. Алън Арнет добави 17 точки, а с 10 борби и 4 точки се отличи Николай Михайлов.

Ръс Смит беше най-полезен за успеха с 30 точки за 25 минути игра.

На мача присъстваха много официални гости, включително и президентът на Израелската баскетболна асоциация Амирам Халеви.

В следващия си двубой от турнира на 6 ноември Левски 2014 ще бъде домакин на Берое (Стара Загора).

Тити Папазов: Балканската лига е от голямо значение за Левски през този сезон

"Имаме отбор, пълен с млади и амбициозни играчи"