Носителят на Купата на България Левски победи категорично Ямбол при гостуването си в зала "Диана" със 101-84 в мач от XXII кръг на Vivatel НБЛ. Така Левски остава твърдо на втора позиция във времнното класиране 5 мача преди края на редовния сезон, докато Ямбол остава на предпоследната 6-а позиция с 6-13.

Стефан Георгиев - Торо бе най-резултатен за Левски с 18 точки, Златин Георгиев и Арнас Казлаускас добавиха по 17, а Маркъс Хол завърши с 16 за успеха.

Станислав Говедаров наниза 25 точки, а Мартин Дурчев добави 17 при поражението на Ямбол.

Двубоят започна много добре за "сините", които водеха с 34-24 след първите 10 минути игра. Във втората четвърт домакините се опитаха да догонят съперника и 5 минути преди края намалиха разликата на 6 точки за 37-43 след кош на Говедаров. Впоследствие двата тима се размениха по една тройка чрез Маркъс Хол и Мартин Дурчев за 40-46. Точна стрелба от зоната за три точки на Говедаров намали дефицита само на 3 точки за 46-43. Отново тройка, но на украинеца Кирило Скуматов, 01:11 минути преди края редуцира дефицита на Ямбол само на една точка за 50-51. Левски излезе напред за 52-50 след успешно изпълнен един от общо два наказателни удари на Маркъс Хол. Иван Марчев реализира за 52-52, но в последната атака за столичани Стефан Георгиев бе точен за крайното 52-54 в полза на „сините" след 20 минути игра.

В началото на втората половина на двубоя Левски успя да дръпне с 8 точки за 62-54, 7:33 минути преди края на третата част. Момчетата на Константин Папазов направиха много силна серия от 8-2, в основата на която бяха Златин Георгиев и Асен Великов. До края на частта левскарите увеличиха своя аванс на цели 17 точки за 81-64. С много силни изяви за Левски се отличиха Асен Великов, братята Георгиеви, както и Арнас Казлаускас.

Последната четвърт мина под пълната диктовка на гостите. Носителят на Купата успя да задържи преднината си и в крайна сметка да спечели със 101-84.