Носителят на Купата на България Левски победи като гост Евроинс Черно море с 84-58. Така „сините" затвърдиха втората си позиция в шампионата с 16 успеха и 6 загуби, докато „моряците" се простиха с шанса си да стигнат до третото място в редовния сезон.

Маркъс Хол наниза 22 точки, Стефан Георгиев добави 14, а Асен Великов и Арнас Казлаускас се отличиха с по 11 за успеха на "сините".

Кори Макинтош реализира 14 точки, докато Желко Бойович и Душан Коцупулос се отличиха с по 11 точки при поражението на домакините от Евроинс Черно море.

Срещата започна с баскетболен рецитал на капитана на „сините" Стефан Георгиев - Торо, който наниза 12 от своите 16 точки за своя отбор през първата четвърт. Столичани започнаха много силно, като след 8 минути игра водеха с 16-8. В последните две минути на частта обаче домакините от Черно море намалиха дефицита само на 2 точки за 14-16 след кошове на Александър Янев, центъра Коцупулос и плеймейкъра Кори Макинтош.

Първата половина на втората четвърт започна сравнително равностойно, но все пак с предимство за носителя на Купата. С кошове на Маркъс Хол, Бойко Младенов и тройка на Арнас Казлаускас Левски дръпна с 16 точки за 39-23, 02,37 минути преди края на полувремето. Желко Бойович върна една тройка за Черно море, но след кошове на Маркъс Хол и Асен Великов „сините" имаха преднина от 18 точки за почивката за 46-28.

Третата част премина под пълната доминация на "сините". Левски нямаше никакви проблеми и в двете фази и в крайна сметка след 30 минути игра водеше с 65-41.

Домакините се посъбудиха в последната четвърт, но твърде късно, за да стигнат до някакъв обрат в срещата. В крайна сметка Левски не само запази, но и увеличи своя аванс за крайното 84-58.