Отборът на Левски надигра Шумен с 83:70 (24:20, 22:23, 19:4, 18:23) като домакин в София в изтеглен мач от 11-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе седма за "сините" от десет изиграни мача, а Шумен допусна осмо поражение и продължава с актив 2-8. И за двата състава това бе втори мач в рамките на 24 часа.

Двубоят бе доста оспорван и премина с размяна на водачеството до почивката. Левски поведе с 24:20 след първите 10 минути, а в края на втората четвърт резултатът бе 46:43.

Гостите от Шумен обаче не успяха да се противопоставят на "сините" в третата част и реализираха само 4 точки срещу 19 за Левски, който дръпна с 65:47. До финала на срещата домакините поддържаха аванса си и се поздравиха с успех.

Левски се справи с Ямбол и записа шести успех в НБЛ

Вижте подробности

Алън Арнет бе най-полезен за "сините" с 23 точки, 4 борби и 4 асистенции, Джон Флорвиъс се отчете с 16 точки и 6 борби, а Николай Михайлов завърши с 11 точки и 8 борби.

За Шумен Рей Идову отбеляза 15 точки и 9 борби, а по 11 точки вкараха Николай Георгиев, Адриян Секулов и Майк Адеунми.

В следващия си мач Левски ще гостува на Рилски спортист на 22 декември, а ден по-рано съставът на Шумен ще приеме Черноморец.

Изтеглен мач от 11-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ): Левски (София) - Шумен - 83:70 (24:20, 22:23, 19:4, 18:23)