Левски победи Лукойл Академик с 84-82 в предпоследния 27-и кръг на НБЛ след уникална тройка на Асен Великов в последната секунда на двубоя. Преди това Уили Дийн изведе "студентите" напред за 82-81. В крайна сметка 3 секунди преди края гарда на "сините" получи пас в зоната за три точки от Чарли Джоунс и бе безпогрешен.

Успехът е общо трети за носителя на Купата над Лукойл Академик през този сезон, като е първи за състава на Констатин Папазов насред спортния комплекс в Правец.

Капитанът на Левски Стефан Георгиев направи фантастичен мач с 26 точки и 12 борби, а Маркъс Хол добави 17 за успеха на "сините".

Уили Дийн отбеляза 23 точки, Тодор Стойков добави 16, а Лиймайър Голдуайър се отличи с 15 при поражението на Лукойл Академик.

Срещата започна изключително равностойно, като шампионите се опитаха да задават тона на събитията на терена, но 6 минути след началото на двубоя Левски водеше с 5 точки за 17-12 след успешна стрелба на Маркъс Хол. Отново точен изстрел на гарда изведе "сините" на 7 точки пред "студентите" за 22-15. В последните две минути на частта обаче Уили Дийн  върна шампионите в мача, отбелязвайки 5 безответни точки за 22-20.

Втората четвърт продължи да се развива равностойно с лек превес на носителя на Купата. Тимът на Константин Папазов поведе с 37-30, по-малко от 5 минути преди края. В следващите минути съставът на Лукойл Академик иззе инициативата и по-малко от 3 минути преди края капитанът на "студентите" Тодор Стойков изравни за 42-42. До края домакините успяха да натрупат аванс от 4 точки и на полувремето водеха с 49-45.

Началото на третата четвърт играта вървеше кош за кош, след като Левски набързо изравни, а Тодор Стойков и Уили Дийн поддържаха огъня за домакините с точни стрелби. Независимо от това "сините" отново излязоха напред след силна игра на капитана Стефан Георгиев. Отборът на Тити Папазов обаче демонстрира слаба стрелба от линията на наказателния удар. Независимо от това играта на Левски бе далеч по-добра и столичани водеха с 63-59 след 30 минути игра.

В последната и решителна част Левски пропусна да грабне победата с по-изразителна разлика, след като 4 минути преди финалната сирена водеше със 7 точки за 70-63. Впоследствие отново Тодор Стойков и Уили Дийн бяха с основен принос за намаляване разликата само на 2 точки за 72-70 в полза на Левски. Ристе Стефанов изравни резултата за 73-73 след тройка, 02:50 минути преди края. Стойков пак изведе Лукойл напред за 75-73, но Стефан Георгиев отново разпиля защитата на домакините и бе фаулиран. Впоследствие Торо бе точен от наказателния удар и Левски за пореден път излезе напред за 76-75. В следващата атака на „сините" Златин Георгиев реализира след самостоятелна акция за 78-75, но отново Ристе Стефанов бе точен от тройката за 78-78. Тодор Стойков вкара за 80-78 след два успешни наказателни удари, но в следващото нападение отново Стефан Георгиев реализира в подкошието за Левски - 80-80 и отново бе фаулиран. Капитанът на Левски бе точен, Уили Дийн вкара в ответната акция на Лукойл, но в последното бързо нападение на "сините" Асен Великов унищожи надеждите на домакините за краен успех.