Отборът на Левски постигна домакински успех над Академик Пловдив с 96:88 (16:19, 24:24, 26:16, 30:29) в мач от 31-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). За "сините" успехът бе 14-и от 28 двубоя, а пловдивчани записаха второ поредно и общо 18-о също от 28 срещи.

Гостите имаха превъзходство през първата част, като преднината им достигна 12 точки при 16:4 след малко повече от 7 минути игра. Левски намали до 16:19 в края на първата четвърт, а след равностойна втора "сините" изоставаха с 40:43 на почивката.

Ямбол спря победната серия на ЦСКА

Вижте подробности

Домакините осъществиха обрат в третата част, повеждайки с 66:59 преди финалната четвърт. До края баскетболистите на Левски не изпуснаха водачеството, а авансът им достигна 13 точки.

Алън Арнет се представи много силно за "сините" с 30 точки, 5 борби и 6 асистенции. Джон Флорвиъс добави 22 точки и 5 борби, а Златин Георгиев допринесе с 18 точки и 5 борби.

Най-резултатен за Академик бе Джейлън Минет с 22 точки, а със 17 точки и 3 борби се отчете Томислав Минков.

За Левски предстои домакинство на Ямбол на 22 април, докато Академик Пловдив ще посрещне Балкан същия ден.