Левски победи Черно море Тича във Варна в среща от 29-ия кръг на Националната баскетболна лига при мъжете. Гостите доминираха през целия мач и заслужено взеха победата с 91:73, която е 13-а за тях от началото на първенството. "Сините" имат и толкова поражения. Черно море Тича остава с 6 успеха и 20 загуби.

Гостите започнаха по-добре мача и за близо две минути игра поведоха с 5:2. Домакините успяха да намалят изоставането си до само точки при 6:7, но Левски веднага дръпна с 5 точки при 11:6. Две минути и 48 секунди преди края на първата част с тройка на Константин Лазаров домакините се приближиха на 2 точки зад "сините" - 13:15. До края на първия период играта бе сравнително равностойна, но гостите спечелиха първата четвърт с преднина от 6 точки - 25:19.

През втората част играта бе доста равностойна, но и двата отбора допускаха доста грешки в играта си. Още в началото ѝ Левски поведе с осем точки и успяваше да поддържа преднината си. Домакините успяха да намалят изоставането си до 4 точки при 27:31 около 4 минути и 20 секунди преди почивката. На полувремето резултатът бе 42:33 за столичния тим. През първото полувреме на мача двата отбора успяха да вкарат едва по една тройка, домакините от 11 опита, а гостите - от 7. На полувремето "сините" имаха сериозно предимство при борбите - 27 срещу 16.

В началото на третата четвърт гостите се възползваха максимално добре от грешки в атака на домакините и успяха да вкарат за малко повече от три минути игра 10 срещу 4 точки и поведоха с 15 точки при 52:37. Играчите на Черно море Тича продължаваха да допускат много грешки и при изнасянето на топката и 4 минути и 26 секунди преди края на третия период преднината на "сините" стана 18 точки - 61:43, след тройка и кош на Серхий Павлов. Малко по-късно гостите за първи път в мача поведоха с 20 и повече точки при 65:43. Преди последната част авансът на Левски бе 16 точки - 68:52. През последната четвърт играта бе равностойна и оспорвана, но по-опитният тим на гостите успяваше да поддържа комфортна преднина и взе мача с 91:73.

В следващия 30-ти кръг Черно море Тича приема тима на Балкан, а Левски е домакин на Берое.

Тити Папазов: Кое е най-слабото нещо в българския баскетбол? Това е въпрос за 5 лева в "Стани богат"