В мач от 10-я кръг от баскетболното първенство на България Левски победи в зала "Триадица" гостуващия Рилски Спортист с 82:76 пред 300 зрители.

Срещата се разви доста оспорвано и гостите от Самоков бяха равностоен противник.

В първата част Левски поведе с 20:6, но във втората част загуби - 17:26.

Така на почивката двата отбора се прибраха в съблекалните при само пет точки разлика в полза на "сините"- 37:32. В третата част Левски отново взе преднина като регистрира 27:16, а в последната част беше фиксиран резултат - 18:28.

В крайна сметка Левски постигна важна победа с шест точки разлика - 82:76. Две тройки в последната минута на Юлиян Радионов донесе победата на Левски.

Най-резултатен за "сините" беше Юлиян Радионов, който отбеляза 17 точки, Николай Върбанов добави 13 точки и спечели 14 борби. Стефан Георгиев - Торо вкара 12 точки.

За гостите от Самоков Александър Груев вкара 17 точки, Ивайло Константинов вкара 13 точки, а по 12 реализираха Николай Господинов и Иван Йеренич.