Левски победи Балкан Ботевград със 104:88 във втория мач от полуфиналните плейофи на НБЛ.

След триумфа си отборът на Константин Папазов дръпна с 2-0 успеха в серията. Най-резултатен за домакините беше Арън Харпър, който отбеляза 27 точки и пет асистенции, следван съотборниците му Доналд Коул и Робърт Фрейзър, добавиха по 24 и 15 точки.

За гостите от Ботевград се отличиха Иван Лилов със 16 точки и Мариан Ташич, който успя да реализира 11 точки. Първата четвърт завърши в полза на Левски, макар, че Балкан дори успяха да поведат, но в крайна сметка сините приключиха при резултат 25:22.

Втората четвърт отново беше за Левски с резултат 32:18. Третата четвърт също бе с предимство за "сините", които успяха да я приключат при резултат 28:20, а четвъртата четвърт бе за Балкан с 19:28, макар, че това не доведе до обрат в мача.

Следващия мач от плейофните полуфинали ще се играе в Ботевград, където Балкан ще домакинстват на носителят на купа Леденика България и шампион в Балканската лига Левски.