Близо 24 часа след първоначалния час на финал №2 от НБЛ, Левски Лукойл спечели доиграването срещу Балкан (Ботевград) със 71:65 пред празните трибуни на зала "Универсиада".

Снощи мачът бе прекъснат 3:01 минути преди финалната сирена заради безредици между феновете на домакините и резервната скамейка на гостите и това наложи финалните 181 секунди да бъдат изиграни днес.

С тази победа столичани изравниха серията до 1-1 победи. Трите минути бяха изгледани и от финансовия благодетел на Левски Лукойл - Валентин Златев.

Божидар Аврамов бе най-резултатен за победителите с 19 точки. Николай Стоянов и Омари Гудул добавиха по 11 всеки.

ДиВон Уошингтън и Христо Захариев вкараха по 15 точки за Балкан, а Венцислав Петков завърши с 10.