Баскетболният Левски Лукойл постигна победа срещу Черно море Тича със 102:74. Мачът, игран в зала "Универсиада" е последния си мач за годината за столичния гранд.

Двата отбора бяха равностойни през първото полувреме, но "сините" изиграха по-силна трета и четвърта четвърт и се поздравиха със заслужен успех. Победителите остават  само с една загуба. "Моряците" отстъпиха в шести мач от началото на сезона у нас, а в актива си имат 2 победи.

Срещата започна с минута мълчание в памет на Валентин Лазаров, а Лъчезар Димитров получи приза "Рачо Колев - Едно сърце, една игра". За Левски в игра се завърна Тайрон Брезълтън, а в групата на тима за първи път попадна синът на старши-треньора Константин Папазов - Александър.

Данило Тасич записа пореден дабъл-дабъл. Този път сърбинът завъши с 24 точки, 12 борби и 5 асистенции. Венцислав Петков и Тайрън Бразелтън нанизаха общо 36 точки в коша на варненци - всеки по 18. Американецът също регистрира дабъл-дабъл, защото постигна и 11 асистенции. Райън Райт завърши с 12 точки. Веселин Георгиев реализира 14 точки, като вкара 4 от 9 опита за три точки. Роденият през 2003 г. център Иван Спиров се включи с 10 точки за малко повече от 16 минути.

Снимка 511626

Следващата изява на варненци е на 5януари срещу Академик в Пловдив, а ден по-рано Левски Лукойл приема Рилски спортист в дербито на 10-ия кръг.

Спартак Плевен постигна драматична победа като гост на Черноморец с 82:80 след продължение. Плевенчани изоставаха в голяма част от мача в резултата, но в края на редовното време стигнаха до равенство, а в продължението успяха да спечелят и да запишат втора победа за сезона.

Николай Маринов се отличи за Спартак с 33 точки, а 18 добави Ивко Ивков. За Черноморец Даянте Болдуин записа 23 точки, 13 борби и 7 асистенции.