Левски Лукойл победи Балкан (Ботевград) със 73:62 в първи полуфинален мач в турнира за Купата на България. Двубоят се игра в столичаната зала "Универсиада". Така "сините" взеха реванш за тежкото поражение от "зелените" преди две седмици в НБЛ.

Реваншът в "Арена Ботевград" е в събота, а преди него възпитаниците на Тити Папазов имат солидна преднина.

"Сините" днес получиха подкрепата на футболния отбор на Левски начело с треньора Делио Роси. В залата бе и легендата Наско Сираков.

Снимка 340275

Първата четвърт започна сковано и за двата отбора. Домакините демонстрираха крив мерник и вкараха едва 8 точки, като пропуснаха всичките си шест опита за стрелба от тройката. След първите десет минути Балкан имаше преднина от 5 точки.

Снимка 340282

Левски излезе преобразен през втората четвърт. Играчите на Тити Папазов затегнаха защитата, а в същото време разнообразиха нападението си. Силна игра на Христо Николов и Божидар Аврамов позволи на домакините да се оттеглят на почивка с десет точки преднина - 32:22.

Снимка 340274

През по-голяма част от третия период Левски Лукойл поддържаше двуцифрения си аванс най-вече благодарение на добрата игра на Станимир Маринов. В края на четвъртта Венци Петков заби две последователни тройки, за да стопи пасива на "зелените" до 6 точки.

Снимка 340273

С нова тройка на Петков и кош на Уошингтън Балкан се доближи само до 3 точки от своя съперник в началото на последния период. След този епизод последва срив в играта на гостите, а от това по най-добрия начин се възползваха столичани чрез Маринов, Николов, Аврамов и Клантън. Минута и половина преди края на срещата преднината на "сините" стигна цели 15 точки. До края на срещата ботевградчани успяха да стопят 4 точки от аванса на столичани.

Левски Лукойл победи Академик с 96:70 в Правец

Левски Лукойл не срещна проблеми в Правец

"Сините" записаха 11-а победа в НБЛ

Най-резултатен за Левски Лукойл бе Христо Николов с 19 точки, Божидар Аврамов вкара 17 точки (5 тройки), а Станимир Маринов остана с 13.