Левски Лукойл победи Балкан с 81:76 в отложен мач от 16 кръг на НБЛ. Двубоят в "Арена Ботевград" бе интересен и драматичен от началото, до самия си завършек.

След равностойни начални минути гостите успяха да си извоюват аванс от 3 точки преди последната четвърт. В четвъртата част "сините" успяха да дръпнат с 10 точки, но силни минути на ботевградчани в последните пет минути успяха да нажежат атмосферата на терена и да накарат съперника им да трепери до края.

Рилски спортист с лесен успех срещу младия тим на Черно море

Алекс Симеонов отбеляза най-много точки

Допълнителен проблем и за двата отбора, които заради контузии са със скъсени ротации, бяха и многото лични нарушения.

ЕвроБаскет 2021 остава невъзможна мисия за женския ни национален отбор

"Лъвиците" няма как да попаднат сред петте най-добри втори отбора

Отново много силен мач изигра героят на Левски Лукойл за този сезон до този момент Данило Тасич. Сърбинът отбеляза 27 точки и добави 9 борби за успеха, като игра над 35 минути. С 16 се включи Чавдар Костов, а 14 вкара Тайрън Брейзълтън.

За домакините по 18 точки вкара Сияни Чеймбърс и Давонте Джордан. С 12 се включи Тауан Ейджи, а Божидар Аврамов записа 11.

На 10 февруари Балкан ще излезе срещу Академик (Пловдив) като гост.