Дунав 8806 ще защитава шампионската си титла срещу Левски на финала на Националната баскетболна лига за жени. Русенки спечелиха полуфиналната серия срещу Хасково 2012 с 3-1 победи, след като в четвъртия мач измъкна победата с 64:60 като гост.

Победата не дойде лесно. Играта вървеше кош за кош, но Дунав поддържаше малък аванс. Шампионките се оттеглиха на почивката с точка аванс, а третата част завърши с 2 в тяхна полза. Така всичко остана да се реши в края. Русенки не загубиха водачеството през цялата последна четвърт, като разликата се движеше между 4 и 8 точки. Те издържаха до края и се класираха за финала.

За „Дунав 8806“ Кристина Сантяго завърши с дабъл дабъл от 24 точки и 12 борби, а Радостина Димитрова добави 17 точки за успеха. За Хасково 24 точки и 12 борби регистрира Уолтия Рол, а по 14 отбелязаха Лидия Върбанова (7 борби) и Биджони Рийвс (5 асистенции).

Така русенският отбор се класира за трети пореден и общо шести финал в своята история. Негов съперник там ще е „Левски“, отстранил „Нефтохимик 2010“ с 3-0 победи. Програмата предвижда първите две срещи от финалната серия да са на 25 и 26 април в Русе, следващите два – на 29 и 30 април в София, а евентуалния пети – на 3 май, отново в залата в русенския квартал „Здравец“.

Хасково ще спори за 3-4-о място с Нефтохимик в серия, която се играе до 2 победи.