Левски е само на една крачка от финала в Националната баскетболна лига. Тази вечер "сините" удариха Ямбол като домакин с 68:53 и поведоха с 2:0 победите в полуфиналната серия. Срещата се игра в тренировъчната зала на 4-и километър, а не в зала "Универсиада", както е по принцип.

Първата част от мача бе изключително равностойна. Закономерно - тя завърши при равенство - 16:16. През вторите 10 минути обаче момчетата на Тити Папазов дръпнаха - 34:21, след като значително подобриха играта си.

В третата част отново имаше много пропуски и под двата коша - нещо, което бе типично за целият двубой. В крайна сметка обаче, "сините" продължиха да водят и след третата част - 53:37. До края играчите на Тити Папазов не допуснаха изненада и закономерно спечелиха с крайното 68:53.