Баскетболистите на Левски 2014 се поздравиха с петата си победа през сезона в НБЛ. "Сините" отказаха Черно море Тича за точно четири минути в самия край на срещата помежду им в зала "Универсиада" днес и спечелиха с 10 точки разлика - 63:53.

Така столичани вече са с положителни показатели във временното класиране - 5 победи и 4 загуби. "Моряците" от своя страна са в значително по-незавидна ситуация с 3 победи и 6 поражения.

Станимир Маринов вкара 14 точки, добави 5 борби и направи 5 асистенции срещу един от бившите си отбори. Националът вкара повече от половината си точки още в първата четвърт, когато реализира 8. Крис Минков изигра силен мач с 13 точки, а Деян Карамфилов остана с 12 точки и 3 асистенции.