Старши-треньорът на Лукойл Академик Георги Младенов заяви след успеха тази вечер на неговия тим над Рилски спортист с 92-87, че е доволен от проявения от състезателите характер. Специалистът подчерта обаче, че се надява отборът да играе по-концентрирано в оставащите мачове до края. Днес "студентите" обърнаха развоя на събитията в зала "Арена Самоков", след като губеха в началото на втората четвърт с 25 точки разлика.

"Доволен съм от вторите 20 минути, защото през първото полувреме не показахме никаква игра. Вчера тренирахме спокойно, все едно сме спечелили и Купа УЛЕБ и шампионата. Поздравявам момчетата за това, че проявиха характер и от 25 точки разлика се върнахме в мача и в крайна сметка победихме. Поздравявам и отбора на Рилски спортист, който независимо от категоричните ни успехи в предишните две срещи се бориха докрай. Надявам се да играем по-концентрирано по време на финалите и да не допускаме грешки. За нас е без значение кой ще срещнем на финала, защото при всички положения трябва да победим и станем шампиони. Лукойл е отбор с достатъчно много опит както в първенството, така и в евротурнирите и всички заедно трябва да съумеем да изиграем добре финалната серия и да се поздравим с краен успех", заяви Младенов след срещата.