Отборът на Черноморец продължава без грешка и след седмия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Бургазлии остават единствения непобеден отбор, след като спечелиха домакинството си на шампиона Балкан (Ботевград) с 90:81 (23:26, 21:20, 24:20, 22:15).

На линия за вицешампионите отново бяха Христо Захариев и Шон Смит. Двубоят беше прекъснат за около 10 минути в последната четвърт заради проблеми с осветлението в зала "Бойчо Брънзов".

Двубоят беше много оспорван и предложи качествена игра. Баскетболистите на старши треньора Васил Евтимов стигнаха до успеха след по-добро второ полувреме. Те изоставаха с 44:46 на почивката, но спечелиха третата и четвъртата част и направиха обрат.

Балкан успя да намали изоставането си само до 2 точки при 80:82 с тройка на Липс. Веднага след това обаче Андрей Иванов реализира от далечна дистанция, а после кош вкара и Христо Захариев за 87:80 минута преди края. В оставащото време шампионите не успеха да направят нещо значимо и Черноморец спечели с 90:81.

Христо Захариев беше най-резултатен за победата с 23 точки. Андрей Иванов добави 17 точки и 10 борби, а с по 14 точки завършиха Милен Захариев и Ладариен Грифин.

За Балкан с по 16 точки са Димитър Димитров и Девин Харис, като имат съответно 8 и 7 асистенции. Малик Топин реализира 15 точки, а по 12 отбелязаха Карл Липс и Майкъл Диксън.

В неделя предстоят нови два мача от кръга - Миньор 2015 (Перник) срещу Берое (Стара Загора) и ЦСКА срещу Спартак (Плевен), а в понеделник играят Академик (Пловдив) и Рилски спортист (Самоков).

Окончателно: Мачът за Суперкупата на България по баскетбол ще се играе на 1 октомври