Черно море Интерком груп спечели бронзовите медали в първенството след трудна, но заслужена победа срещу Спартак (Плевен) в третия финален плейоф с 87:80 точки. Преди това двата тима си бяха поделили по един успех.

Домакините започнаха по-предпазливо двубоя, а неточната им стрелба позволи на Спартак да поведе в резултата. Постепенно гостите увеличиха аванса си до 6 точки. Баскетболистите на Черно море обаче се разиграха, взеха няколко борби под коша и с контраатаки успяха да намалят резултата. Две минути преди края на първата част варненци изравниха - 14:14, но не спечелиха четвъртината.

През втората част домакините бяха пълен господар на терена. Не само да стопиха пасива, но и да поведат в резултата. Отлични прояви за варненци имаше Маринов.

Варненци продължиха с по-агресивните си действия и авансът им стигна до 15 точки - 46:31. На полувремето домакините имаха 14 точки в своя полза - 48:34.

След почивката отново домакините не спряха да трупат преднина, която достигна до 18 точки при 56:38. След 25-ата минута на мача обаче варненци се отпуснаха и позволиха на Спартак да намали.

В последната четвърт се повтори картината от предишната част - варненци набързо дръпнаха с 19 точки, но три минути преди края гостите я сведоха изоставането си само до 6.

В оставащите минути до края, подкрепяни от около 700 свои фенове в зала „Христо Борисов”, черноморци успяха да спечелят мача, с което и бронзовите медали в първенството. В мача се отличи Левен Белберов (на снимката), който завърши с 22 точки и логично бе избран за най-полезен играч в срещата.

Черно море: Боич 14, Боев 17, Аврамовски 15, Маринов 15, Белберов 22 (Алексиев 0, Колев 0, Радев 4)

Спартак: Станков 6, Острев 12, Димитров 20, Макгантс 21, Топчов 7 (Балев 6, Дяковски 0, Тодоров 0, Тотев 8)